Rowerem z MKT

Już początki Medycznego Klubu Turystycznego wiązały się z rajdami rowerowymi na Polesie i Roztocze ukraińskie. Każdego roku wiosenny sezon turystyczny MKT rozpoczyna zwykle wyjazd rowerowy. Tak zrealizowaliśmy do tej pory projekty "Na kresach rzeczypospolitej", "Dookoła Bieszczadów", i "Środkowoeuropejski". Wrażenia jakie dawała nam dość ekstremalna, terenowa podróż po przygranicznych regionach Polski, Ukrainy, Węgier i Słowacji zainspirowały nas do największego do tej pory rajdu "Dookoła Polski z MKT", który trwał 7 sezonów. Nasze rajdy, mają charakter na poły terenowy, unikamy ruchliwych szos, wjeżdżamy na polne drogi i bezdroża, lubimy biwakować w plenerze - co niesety wiąże się często z koniecznością zabierania na rowery ciężkiego bagażu. Ponieważ jednak dzienne przebiegi wynoszą 60-70km, mamy dużo czasu na długie postoje i podziwianie odwiedzanych miejsc. Najnowszym, pomyślanym na 2 sezony pomysłem MKT jest rajd "Płynie Wisła, płynie..." wzdłuż biegu królowej polskich rzek.

  • Płynie, Wisła, płynie...   ( 1 Artykuł )

    Rajd rowerowy - Dookoła Polski z MKTProjekt "Płynie Wisła, płynie..., to najnowszy pomysł rowerowy MKT. Planujemy przejechać Polskę wzdłuż biegu królowej naszych rzek, starając się zbyt nie oddalać od jej brzegów czy to po prawej czy po lewej stronie. Wydarzenie to jest zaplanowane na 1 lub 2 sezony, zależnie od możliwości czasowych uczestników.

  • Dookoła Polski z MKT   ( 9 artykułów )

    Rajd rowerowy - Dookoła Polski z MKT

    Nowy pomysł na ciekawą imprezę rowerową zakiełkował w Medycznym Klubie Turystycznym z mojej inicjatywy w ubiegłym roku, gdy byliśmy jeszcze zachwyceni wspaniałymi wrażeniami, jakich dostarczyły nam rowerowe wojaże po przygranicznych regionach Ukrainy, Węgier i Słowacji. Tym razem postanowiliśmy objechać Polskę wzdłuż jej granic. Moim zdaniem, i chyba nie tylko moim, pomysł okazał się trafiony w dziesiątkę. Wrażeń, które przyniosła nam ta eskapada, nie da się wycenić.

Mikrowstępniak, czyli co słychać w Klubie


 

Mikro-wstępniak (NR 2/2014) Walne za nami. Zwróćcie uwagę na duże zmiany w Zarządzie - będą nas, mam nadzieję skuteczniej, wspierać Michał Drożdż i Maciek Strzemski. Dziękuje także wszystkim, którzy wpłacili składki, dzięki którym moglismy spokojnie wesprzeć rejestrację w PZA Klubu Wysokogórskiego Lublin. Dzięki temu będziemy mogli znacznie rozszerzyć nasze możliwości turystyczne w Tatrach i umożliwić podnoszenie kwalifikacji członków w uprawianiu ambitniejszych form turystyki górskiej.  Wkrótce rusza nowy projekt rowerowy "Płynie Wisła, płynie...", zaawansowany jest też stan przygotowania wyprawy bałkańskiej w koronie gór Europy. Możliwości turystyczne MKT dzięki KWL będą sięgać w tym roku szczytów Alp i Dolin Himalajów - byle tylko znaleźli się chętni. Z turystycznym pozdrowieniem...    
 

webmajster