14
mar 2014

III Walne Zebranie MKT odbyło się jak poprzednio w Instytucie Medycynu Wsi w Lublinie o godzinie 18:00. Ponieważ tym razem udało się zebrać aż 18 członków, mogliśmy rozstrzygnąć ważne dla Klubu sprawy już w pierwszym terminie. Pomimo, że nadal prezesem Klubu pozostał Paweł Krawczyk (w tej sprawie nie było żadnych zastrzeżeń) to skład Zarządu i Komisji Rewizyjnej uległ poważnym zmianom.

 
07
lut 2014

Z inicjatywy prezesa KW Lublin Piotra Tomali i dzięki sprawnej organizacji Maćka Strzemskiego od piątku do wtorku schronisko PTTK w Morskim Oku gościło oprócz przedstawicieli KWL i MKT (Maciek Strzemski, Michał Drożdż, Kamila, Adaś i Paweł Krawczykowie, Anna Walkowska, Iwona i Piotr Paprzycki) także przedstawicieli górskiego środowiska Katowic i Wrocławia. Turyści górscy ograniczyli się do okrążania Morskiego Oka, wychodzenia nad Czarny Staw i ku Szpiglasowej Przełęczy, ale ambitniejsi postanowili popróbować prawdziwego zimowego taternictwa. Paweł Krawczyk z dużym wysiłkiem, ale skutecznie osiągnął Wrota Chaułbińskiego a Piotr Paprzycki dzięki pomocy fachowców dotarł pod samą szczytową skałę Mnicha drogą przez plecy mnichowe. Oczywiście Maciek Strzemski  i Michał Drożdż z partnerami wspinaczkowymi realizowali się skutecznie w naprawdę ambitnej wspinaczce skalno-lodowej. Mieliśmy naprawdę szczęście do okienka pogodowego. Widoczność od soboty do poniedziałku była wspaniała, śniegu początkowo niewiele, temperatury na niewielkim minusie, tatrzańskie olbrzymy sypały tylko małymi pyłówkami. Dopiero w poniedziałek spadło 20cm świeżego śniegu, który spowodował schodzenie małych lawin - jedna z nich spod Mnicha poturbowała nieco grupę Piotra Tomali i Agny Bieleckiej, szczęściem obyło się bez kontuzji.

 
21
sty 2014

Po wielu zabiegach udało się doprowadzić do rejestracji sądowej stowarzyszenia Klub Wysokogórski Lublin, który ma kontynuować w nowych realiach wieloletnią tradycję Lubelskiego klubu Wysokogórskiego. W pierwszym zarządzie Klubu znalazło się dwóch członków MKT: Maciek Strzemski (skarbnik) i Piotr Paprzycki (sekretarz), a prezes MKT Paweł Krawczyk został członkiem Komisji Rewizyjnej. mamy nadzieje, że nowy Klub Wysokogórski będzie stanowił świetne miejsce spotkań i rozwijania zainteresowań dla wszystkich miłośników gór o bardziej sportowym zacięciu, dla których propozycje MKT byłyby o ligę za niskie. Już pierwsze zebranie założycielskie odbyte na jesieni 2013 roku pokazało, że w Lublinie są ambitni miłośnicy górskich ultramaratonów, chętni do wielowyciągowej trudnej wspinaczki także zimowej, speleolodzy oraz himalaiści, którzy woleliby aby ich klub macierzysty znajdował się w Lublinie a nie Warszawie czy Katowicach.

 
18
gru 2013

Ostatnie w 2013 roku otwarte posiedzenie Zarządu MKT miało charakter przedświąteczny odbyło się w sali szkoleniowej Kliniki Chorób Płuc. Na początek obejrzeliśmy przezentację Małgorzaty Truskowskiej-Żelazowskiej i Marka Żelazowskiego, którzy opowiedzeli o swojej trekkingowej wyprawie do Everest Base Camp i wejścu stamtąd na Island Peak. Rzadko kiedy podróż poślubna wiąże się ze spektakularnymi widokami himalajskich olbrzymów z okolic  z trekkingowego sześciotysięcznika. Piotr Paprzycki zaprezentował oficjalnie film "Zamknięcie pętli" podsumowujący rajd rowerowy MKT Dookoła Polski, było kilka słów podziękowań i żalu po zakończonej imprezie, tym bardziej, że zebrało się także grono uczestniKów. Rozmawiano o planach przyszłorocznego rajdu wzdłuż Wisły lub ewentualnie po ukraińskich Miodoborach, jeśli sytuacja na Ukrainie ustabilizuje się. Na zakończenie Ala Rokicka pokazała nam jak jeździ się na rowerze w krajach "cywilizacji zachodniej", gdzie rowerzysta jest świętą krową, dla  której robi się specjalne promy, mosty i szosy oraz parkingi i biwaki. Ilustracją był jej tegoroczny rajd wzdłuż Dunaju od Passawy do Budapesztu.

 
15
lis 2013

Tradycyjne posezonowe posiedzenie Zarządu odbyło się w sali raportów Kliniki Chorób Płuc i tym razem zgromadziło oprócz grupy członków także znaczne grono zainteresowanych turystyczną przygodą. Posiedzenie poświęcone było fotograficznym refleksjom z Gruzińskiego Kaukazu, Bałkanów, szwajcarskich Alp, Pamiru a nawet Australii. Swoje turystyczne i wspinaczkowe przeżycia opisywali Paweł Krawczyk, Michał Gryglicki, Michał Drożdż i Agnieszka Szerle-Fajdasz. Na zakończenie zostały wręczone aż 2 nagrody za wyczyn turystyczny MKT. 'Turystycznym Wyczynem Roku 2013' uznano wejście Michała Drożdża na Pik Lenina w Pamirze, wyróżnienie otrzymał też Adaś Krawczyk nie tylko za zdobycie w tym roku najwyższych szczytów Bałkanów, ale też za przejechanie całej trasy rajdu rowerowego Dookoła polski z MKT. Gratulujemy. Dyskutowaliśmy też o planach na rok 2014 (wycieczka ze SChAO, góry Skandynawii lub Bałkanów?) oraz o reaktywacji Lubelskiego Klubu Wysokogórskiego, w której aktywnie uczestniczą członkowie MKT.

 

 
27
sie 2013

Zakończyła się z sukcesem tegoroczna klubowa wyprawa wysokogórska. Tym razem naszym celem była druga góra Gruzji - kaukaski Kazbek (gruz. Mikinwarcweri 5034mnpm). W dziesięciodniowej ekspedycji brali udział oprócz członków Klubu (Kamila i Paweł Krawczykowie, Piotr Paprzycki, Maciek Strzemski) także sympatycy: Wiesława Rud i Agnieszka Scherle-Fajdasz z nastoletnim synem Maksymilianem. Tylko klubowa trójka (w kolejności Maciek, Paweł i Kamila) miała wystarczająco dużo woli, by zdobyć szczyt, reszta dotarła na wysokośc 4500mnpm. Po zakończdeniu akcji górskiej jak zwykle w Klubie pojechaliśmy na zwiedzanie - udało się obejrzeć Mcchetę, Tbilisi, Kutaisi i niezbyt jak się okazuje słoneczne Batumi. Zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoartykułu z komentarzami.

 

 
14
sie 2013

Przejście Grani Tatr to jeden z ambitniejszych celów górskich wspinaczy. Dla Maćka Strzemskiego i Michała Drożdża próba przejścia omal nie skończyła się nieszczęściem. Załamanie pogody po zdobyciu pierwszych szczytów uwięziło naszych wspinaczy na przymusowym biwaku w ścianie, gdzie zostali na szczęście niegroźnie porażeni piorunem. Na osłodę Maciej i Michał postanowili zrealizować trudne wejście na najwyższy szczyt Słowacji - Gerlach. Zapraszamy do obejrzenia kilku fotek.

 

 
27
lip 2013

Efektem bałkańskich wojaży Prezesa było zaliczenie przez niego następnych szczytów w koronie gór Europy. Udało się zdobyć najwyższy szczyt rumuńskich Karpat w górach Fogarasz - Moldoveanu (2544mnpm) a tydzień później padła Bułgarska Musała - prawie 3-tysięczny (2925mnpm) szczyt masywu Riła. Jak podaje Paweł wszedł na te szczyty razem z rodziną w komplecie (także z synem Adasiem). Tym sposobem Paweł Krawczyk i Kamila Krawczyk są  już niekwestionowanymi liderami klubowej klasyfikacji Korony Europy. 

 
07
cze 2013

Rajd Rowerowy Dookoła Polski z MKT z tym etapem nieubłaganie się zakończył. W piątkowe popołudnie 7 czerwca, Piotr Paprzycki, Kamila, Paweł i Adaś Krawczykowie, Michał Drożdż, Andrzej Szyszko i Alicja Rokicka wraz ze swoją suczką Fagą, dojechawszy do dworca Szklarska Poręba Górna zamknęli pętlę rajdu, po przejechaniu w łącznie 3800km w ciągu 62 dni. Żal nam było bardzo rozstawać się z projektem, który zajmował nam 7 wiosennych sezonów, ale przecież nie będzie to ostatni rowerowy pomysł MKT. Końcowy etap wiódł przez Beskid Śląski, Bramę Morawską, Góry Opawskie, Góry Złote, Kotlinę Kłodzką, Góry Wałbrzyskie i Karkonosze.

 
26
lis 2012

Liczba chętnych do wygłoszenia prelekcji na poprzednim XV posiedzeniu Zarządu była tak duża, że musieliśmy zorganizować w 2012 roku jeszcze jedno. Tym bardziej, że udało się zaprosić do wygłoszenia opowieści p. Piotra Kozioła, który w tym roku uczestniczył w wielkiej turystyczno-religijno-misyjnej imprezie - Rajdzie Katyńskim. Spotkanie rozpoczęło się jak zwykle w Klinice Chorób Płuc o godzinie 17:30, zgromadziło wyjątkowo dużo widzów i trwało blisko 2 godziny.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9

Mikrowstępniak, czyli co słychać w Klubie


 

Mikro-wstępniak (NR 2/2014) Walne za nami. Zwróćcie uwagę na duże zmiany w Zarządzie - będą nas, mam nadzieję skuteczniej, wspierać Michał Drożdż i Maciek Strzemski. Dziękuje także wszystkim, którzy wpłacili składki, dzięki którym moglismy spokojnie wesprzeć rejestrację w PZA Klubu Wysokogórskiego Lublin. Dzięki temu będziemy mogli znacznie rozszerzyć nasze możliwości turystyczne w Tatrach i umożliwić podnoszenie kwalifikacji członków w uprawianiu ambitniejszych form turystyki górskiej.  Wkrótce rusza nowy projekt rowerowy "Płynie Wisła, płynie...", zaawansowany jest też stan przygotowania wyprawy bałkańskiej w koronie gór Europy. Możliwości turystyczne MKT dzięki KWL będą sięgać w tym roku szczytów Alp i Dolin Himalajów - byle tylko znaleźli się chętni. Z turystycznym pozdrowieniem...    
 

webmajster